Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

immunografia

Rak odoskrzelowy płaskonabłonkowy płuca prawego..Mamy wynik TK jamy brzusznej taty! Wszystko jest okey, nic nie ma poza torbielą na wątrobie.Brat właśnie wraca z tatą z CO Pojechał zamiast mnie, bo nie czułam się na siłach. zdjęcie płuc do książeczki zdrowia i zwlekam z tym już dwa tygodnie. Boję się wyniku choć nigdy nie paliłam...Od czasu choroby taty jak słyszę,że ktoś ma robić prześwietlenie płuc to obawiam.
Wera.całe szczęście, że w porę wykonaną. Wera miała dziesiątki torbieli! Widzieliśmy je – pół torby Do tego straszne zrosty (po cesarkach i diabli wiedzą po czym jeszcze), które pościągały całą siatkę. Każdy narząd (śledziona, wątroba itd.) musiał być od preparowany. Usunięto też guza z gruczołu mlekowego, który został wysłany na histopatologię i narośl którą Werunia miała pod pachą. Już po wszystkim, gdy Wera się wybudzała wyczyszczono jej ząbki i zrobiono RTG bioder. Biodra ma śliczne, jak to wet powiedział „zadziwiająco ładne” Zdjęcie wyślemy do opisu, ale wet powiedział, że na jego oko A.
Historia walki z rakiem jajnika.rewolucje to robi w organizmie .Aby czesto sie badaly pomimo wskazan lekarzy ze to niepotrzebne .Przeszlam pieklo nie wiedzac jak waznym organem jest nasza watroba ze praktycznie wszystkim ja trujemy i.
BÓL STAWOW-podobny jak w RZS!.. tkanek mogą być tez spowodowane złym stanem zębów,zapaleniem jajników,pęcherza żółciowego,wątroby,migdałków, a także reakcją towarzyszącą łuszczycy,różnym alergiom,wreszcie następstwem złej pozycji ciala w czasie pracy lub tez powtarzających sie napięć psychicznych.
Oczyszczanie wątroby.kamienie zólciowe tworza sie w woreczku zólciowym, a nie w watrobie. Uwaza sie równiez, ze jest ich kilka, a nie tysiace i ze nie sa one przyczyna bólu innego niz atak pecherzyka zólciowego. ?atwo wytlumaczyc, skad bierze sie takie zrozumienie: gdy pojawi sie silny atak bólu, kamienie sa juz w woreczku zólciowym wystarczajaco duze i zwapnione, by dostrzec je na zdjeciu rentgenowskim.. operacyjnie usunieto pecherzyk zólciowy, podczas kuracji oczyszczania watroby nadal obserwuje sie duza ilosc zielonych, powleczonych zólcia kamieni. Kazdy, kto chcialby je zanalizowac, moze przekonac sie, ze koncentryczne okregi i krysztalki cholesterolu sa dokladnie takie same jak w kamieniach zólciowych na zdjeciach w podrecznikach. Nawet dzieci maja zatkane drogi zólciowe. Nie widac ich na badaniu USG ani zdjeciu rentgenowskim. Z reguly ich nie ma w woreczku zólciowym. Oprócz tego wiekszosc z nich jest zbyt mala i niezwapniona - warunek konieczny, by byly widoczne na zdjeciu rentgenowskim. Istnieje kilka róznych rodzajów kamieni zólciowych, sposród których. Niektóre kamienie skladaja sie z wielu mniejszych, co wskazuje, ze zmienily swoje miejsce w kanalikach zólciowych jakis czas po ostatnim oczyszczaniu watroby. W samym srodku kazdego kamienia znajduje sie ognisko bakterii, co zdaniem naukowców sugeruje, ze kamienie tworza sie na bazie martwych cial pasozytów. Gdy kamienie rosna i jest ich coraz wiecej, ucisk na watrobe powoduje zmniejszenie ilosci produkowanej zólci. Wyobraz sobie,. ciala i moga spowodowac wzrost jego poziomu. Kamienie zólciowe, ze wzgledu na swoja porowatosc gromadza wszelkie bakterie, torbiele, wirusy i pasozyty, które przedostaly sie do watroby. W ten sposób tworza sie ogniska stale dostarczajace cialu nowych bakterii. ?adnej infekcji zóladka, jak np. wrzodów czy wzdecia jelit nie da sie calkowicie wyleczyc bez oczyszczania watroby z kamieni. Obecnosc zielonych kamieni dowodzi, iz sa.
RADIOLOGIA - nowa forma egzaminu.na zerowce sa nieco inne niz te podane na stronie, ale mozna rozpoznac co jest na nich, jest duzo zdjec z płuc - tak mi sie przynajmniej trafiło, i niestety mialam wrazenie ze jest wiecej pytan teoretycznych niz zdjec... trudno je zapamietac , podaje te ktore pamietam w nawiasie podaje ewentualna odpowiedz, ALE prosze ja sprawzic bo moze byc błedna.!!!!! -cechy stenozy,niedomykalnosci mitralnej - rola przesłony przeciwrozproszeniowej -guzy klatki piersiowej polozone geboko - biopsje wykonujemy pod kontrola (TK) -guzy obwodowe - biopsja pod kontrola (TK,USG,fluoroskopii) - zniany trg - bylo zdjecie palcow stopy-. D- w tym pytaniu jest blad,bo sa @ litery D - krazek aorty - obraz TK j,brzusznej - zmiany w trzustce i watrobie - (naczyniak watroby, torbiel rzekoma trzustki) - gruczolak.
RADIOLOGIA - nowa forma egzaminu.Ja też byłam w piątek 4.04.Też udało mi się zdać,ale pytania były zaskakujące.Ja przygotowywałam się ze zdjęć ze strony i tych 138 pytań;zrobiłam też prelekcje,ale to jest za mało na ten egzamin,miałam szczęście i trochę wystrzelałam:)Pytania które pamiętam: -embolizacja nerki -embolizacja tętnicy wątrobowej -były 3 rysunki,pytanie było który rysunek przedstawia jakie złamanie LeForta-typ 1,2 czy 3. -było zdjęcie przez otwarte usta i pytanie czego objawem jest rozsunięcie mięśni(odpowiedzi to były wymienione 4 złamania-złamanie Jeffersona,złamanie zęba obrotnika,a pozostałych nie pamiętam) -w jakim formacie są zapisywane zdjęcia rtg cyfrowe(odpowiedzi to były bit-mapa,jpeg i jakieś 2. nerce -jest 5 zdjęć,trzeba napisać,który za stanów jest wskazaniem do natychmiastowej operacji(był pęcherzyk porcelanowy,niedrożność p.p,perforacja p.p,a 2 pozostałych nie pamiętam,ale jakieś łatwe) -cechy zdjęcia z niedodmą -cechy zdjęcia z odmą -co się powiększa przy niedomykalności aortalnej -ze zdjęć,które nie są na stronie było RZS(nie jest trudno rozpoznać),coś w nerce(było przejaśnienie w miąższu nerki),coś w trzustce,jakaś bardzo dużo zmiana w wątrobie z obszarami hipo i hiperdensyjnymi,kilka zdjęć złamań(ale pytanie było o powód złamania-torbiel,kostniak itd.) -musicie wiedzieć jak wygląda okno płucne i okno śródpiersiowe na TK płuc,bo większość pytań to uwzględnia(nie ma pytań co to. -TK wątroby i pytanie,w której fazie jest zrobione(późna tętniczo-żylna,tętnicza,wrotna i jeszcze jakaś) -ze zdjęć ze strony miałam guz jelita grubego na TK,złamanie kości potylicznej,guz przysadki(pytanie jaką metodą,to było MR i w jakim czasie i czy przekrój wieńcowy czy poprzeczny),z 2 czy 3 zdjęcia płuc,tętniak i AVM -z jakich materiałów są zrobione stenty -co jest używane jako kontrast w USG(były 2 odpowiedzi o mikropęcherzykach gazu w syntetycznych otoczkach;2 pozostałych nie pamiętam) -jakie są najczęstsze złamania(odpowiedzi to zgieciowe,zgeciowo-rotacyjne i 2 pozostałych nie pamiętam) -pytanie o gastrografinę -były 4 zdjęcia i pytanie,które zdjęcie przedstawia uraz kręgosłupa w mechanizmie niezapiętych pasów -który narząd jamy brzusznej najczęściej ulega urazom(to chodziło o śledzionę) - TK,były ponumerowane struktury i co jaka cyfra oznacza;u mnie była aorta zstępująca i tętnica płucna -zdjęcie RTG i też ponumerowane struktury śródpiersia i co który numer oznacza -zdjęcie kręgosłupa z ZSSK,pytanie co wskazuje strzałka(to były syndesmofity) Więcej nie pamiętam.Powodzenia na egzaminie:)
guz płuca prawego-Adeno ca..podwyższonej echogenności miąższu, z cechami stłuszczenia.w płacie lewym podtorebkowa torbiel o śr 18mm.pęcherzyk żółciowy niepowiększony,bez cech złogów.ściany nie pogrubiałe.drogi żółciowe wewnątrz-wątrobowe i przewód żółciowy wspólny nie poszerzone.trzustka niepowiększona,bez zmian ogniskowych i. to jest gruczolakorak,.Czy ktoś wie co to dokładnie jest,jakie rokowania mogą być?Co to jest guz egzofityczny?Co oznacza G3?Czy te wyniki wątroby są dobre?
opis rozpoznania raka płuc.zmian ogniskowych, bezzwaonień. Śledziona o prawidłowych wymiarach i strukturze miąższu. Nerka prawa o prawidłowych wymiarach z torbielą 10mm Nie stwierdza sie złogów ponad 3mm.,bez zastoju w układzie kielichowym. Nerka lewa o prawidłowych wymiarach z dwiema torbielami przymiedniczkowo o śr. 20mm, w częsci grzbietowej sr. 25mm. Niestwierdza sie złogów ponad 3mm.,bez zastojów w układzie kielichowym. W okolicy nadnerczy nie stwierdza sie patologicznej masy.. zmian patologicznych. Leki ACARD CAVITON RTG Zdjecie rtg klatki piersiowej pa + b.prawe(z opisem) W porównaniu ze zdj. z dnia 07-07-2009 owalny cień w lewym dolnym płacie nie uległ istotnej zmianie. KT jamy brzysznej Przepona po stronie prawej wysoko uniesiona po lobektomii dolnej. Wątroba bez zmian ogniskowych o prawidłowym wspłóczynniku pochłaniania promieniowania Pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe prawidłowe. Trzustka i sledziona bez zmian ogniskowych. Nadnercza niepowiększone. Nerki w prawej drobna korowa torbielka, w lewej okołomiedniczkowa torbiel sr 28mm poza tym nerki o prawidłowej budowie miąższu bez zmian ogniskowych. Układy k-m nieposzerzone. Wezły chłonne.
Adenocarcinoma tubulare G2 - dość długie...wielkości. W górnym biegunie nerki lewej niewielka torbiel korowa śr 17mm. Śledziona prawidłowa. Pęcherz gładki", potem wykonaliśmy Tomograf i dowiedzieliśmy się znacznie więcej: "W przestrzeni zaotrzewnowej, między żołądkiem a trzustką, widoczna. biopsję wątroby i .."W nadesłanych bioptatach z wątroby stwierdzono nacieki raka gruczołowego(podtyp cewkowy). Calość odpowiada przerzutom raka gruczołowego żołądka(Adenocarcinoma tubulare ventriculi metastaticum hepatis) Spotkałyśmy się już również z doktorem onkologiem, który.
Proszę o pomoc!!!.i pojedyncza drobna torbiel korowa o śr. 7mm poza tym nerki w normie. UKM-y bez zastoju. Wątroba nie powiększona, jednorodnie wzmacnia się po dożylnym podaniu środka cieniującego, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe, trzustka, nadnercza, śledziona bez zmian. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych w zakresie objętym badaniem. Rutynowe zdjęcie rtg klatki piersiowej (87.44) Na zdjęciu radiologicznym narządy klatki piersiowej odpowiednie do wieku."
pogaduchy o wszystkim i o niczym :P.. żaden rak, a tylko torbiel, tego się wogóle nie leczy farmakologicznie, nie usuwa, a tylko obserwuje, tata musiałby zyć conajmniej 120 lat by torbiel osiągną taką wielkośc, jaka predysponuje do ZABIEGU.
Ej, a zrobiłybyście sobie operację plastyczną?.że w Polsce jest już dostęp do tak nowoczesnych metod. Przeciwwskazaniem do zabiegu są: wysokie ryzyko zachorowania na raka piersi, torbiele w gruczołach piersiowych. Również choroby autoimmunologiczne (tarczycy), wątroby i nerek,.
RADIOLOGIA - nowa forma egzaminu.oto kolejny zestaw pytań, tym razem z 12.04. Pytania charakteryzują się tym, ze nic na ten temat nie było mówione, a większości zdjęć w życiu nie widziałam ;) Aczkolwiek myślę że. - przed nefrektomią w nowotworze, w krwawieniu po urazie, w leczeniu guzkowego zapalenia naczyń, najgorzej że dużo jest odpowiedzi w stylu: dwie odpowiedzi są poprawne..To samo z wątrobą,kiedy embolizujemy? I kolejne:. struktura na zdjęciu pod literką 1 to.. moje były dziwne, cyferka jakby na tchawicy i odpowiedzi:przełyk, aorta wstępująca, światło tchawicy.. I drugie: na przekroju w CT, chyba aorta i pień płucny,ale było do wybory aorta i tętnica płucna prawa wiec do końca nie wiem. Kolejne:prawie na pewno krążek aorty. I jeszcze : czy zdjęcie przedstawia płuca w oknie kostnym, płucnym czy śródpiersiowym?. w wysyceniu tkanek, w wysyceniu naczyń, czy żadna odpowiedź nie jest poprawna? Zmiana hipredensyjna w wątrobie u kobiety około 50 to najprawdopodobniej.. naczyniak? Wklinowanie dotyczy najczęściej:? Duża ilość płynu w opłucnej. żyły głównej dolnej..? Zdjęcia: które(z 4) przedstawia złamanie typu zapięcia pasów? Które zdjęcie (z 4) to perforacja przewodu pok? Które zdjęcie (z 4) to nie zastój w nerce? program jest chyba niedopracowany, bo za każdym razem chodziło o zdjęcie pierwsze:) ponad to: Co przedstawia zdjęcie : - SM - parę zdjęć : czy to płyn czy niedodma.. kierowałam sie przesunięciem śródpiersia,mało widać - kolejne:guz czy sarkoidoza? - guz centralny czy płyn w szczelinie ? - rozedma czy poszerzenia aorty? Ponad to kilka zdjęć z pytaniem guz,pylica,zapalenie czy rozedma, złej jakości, nic nie widać - kręgosłup z ZZSK: sydesmofity - zdjęcie trzustki i wątroby ze zmianami hypodensyjnymi w CT, czy to torbiele, guzki,ropnie, naczyniak? - zdjęcie oczodołu - złamanie blow in, blow out czy jeszcze jakieś do wyboru.. - zdjęcie mózgowia - wklinowanie, krwiak czy udar? /ze strony/ - zmiany w stawach stopy, chyba chodziło o RZS - zdjęcie złamania kości ramienia z ewidentna torbielą. - CT guza jelita grubego - zdjęcie rtg z guzem jelita grubego /te były ze strony/ - zdjęcie mózgowia,tętniak na jakiej tętnicy? - CT - krwiak podtwardówkowy /ze strony/ - CT -. po długim marszu - moim zdaniem szufla -zdjęcie rtg z ubytkiem kontrastu w miedniczce, w CT zmiana hypodensyja ze zwapnieniami ściany - rak miedniczki? torbiel około miedniczkowa? pytania z RM: czy zdjęcie to CT,RM T1, RM t2? Czy paramagnetyki wydłużają czas T1 i przez to wzmacniają kontrast, czy skracają? Co to czasy T1 i T2? Uff..więcej nie pamiętam.. najśmieszniejsze jest to, ze.